Shoutbox

18 sierpnia 2010

Panflute - świetny muzyczny aplet

Autor: raven17a
Używając Ubuntu brakowało mi bardzo przydatnej rzeczy - apletu dzięki któremu szybko mógłbym sprawdzić co Rhythmbox aktualnie odtwarza i szybkiej zmiany piosenki. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem - aplet nosi nazwę Panflute.

Jak sprawdzić temperature podzespołów w Ubuntu?

Autor: raven17a
Wydaje Ci się że twój komputer za bardzo się grzeje - nie ważne czy procesor czy karta graficzna - chciałbyś po prostu wiedzieć co? W Windowsie wystarczyło zainstalować SpeedFan. A na Ubuntu?

Ubuntu 10.04.1 LTS wydane

Autor: raven17a
Dzisiaj ukazała się wersja Ubuntu oznaczona numerkiem 10.04.1 LTS. Jest to poprawkowe wydanie Ubuntu 10.04 z kwietnia tego roku (tzn. zawiera łatki do systemu które ukazały się od Ubuntu 10.04) Nie uświadczymy żadnych zmian w interfejsie czy w zainstalowanych programach, ale jeżeli planujesz instalację Ubuntu lepiej pobrać tą wersję.

Czyszczenie Ubuntu

Autor: raven17a
Używamy już trochę czasu Ubuntu - a jak wiadomo nie jest to najbardziej oszczędny system jeżeli chodzi o miejsce na dysku twardym. Zapewne już dawno wam go brakuję :). Oto co zrobić żeby zwolnić trochę miejsca...

Zmieniamy przeglądarkę - Opera 10.70 najszybsza

Autor: raven17a
Ostatnio z rożnych źródeł dochodziły do mnie głosy że najnowsza beta Opery jest szybsza niż Chromium - a skoro na Windowsie używałem Opery to z chęcią bym do niej wrócił. Postanowiłem zainstalować i sam sprawdzić, jak wiadomo testy niczego nie dowodzą, najlepiej samemu zobaczyć na własne oczy. I nie żałuję. NAPRAWDĘ POLECAM!

Chwilowa przerwa w nadawaniu :)

Autor: raven17a
Jak widać ostatnio posty się nie pojawiały - w końcu są wakacje (udane), ale już się biorę do roboty.