Shoutbox

18 sierpnia 2010

Zmieniamy przeglądarkę - Opera 10.70 najszybsza

Autor: raven17a
Ostatnio z rożnych źródeł dochodziły do mnie głosy że najnowsza beta Opery jest szybsza niż Chromium - a skoro na Windowsie używałem Opery to z chęcią bym do niej wrócił. Postanowiłem zainstalować i sam sprawdzić, jak wiadomo testy niczego nie dowodzą, najlepiej samemu zobaczyć na własne oczy. I nie żałuję. NAPRAWDĘ POLECAM!


Aby pobrać najnowszą wersję testową Opery wchodzimy na stronę Opera Desktop Team i pod napisem Download wybieramy Linux/FreeBSD.  
Na następnej stronie wybieramy:

Dla wersji systemu 32 bit: opera_10.70.9013_i386.deb

Dla wersji 64 bit:opera_10.70.9013_amd64.deb

Polecam przetestować!!! 


4 komentarze:

daqwid2727 pisze...

ja nie przepadam za operą tyle tam tych przycisków nawalone taka wielka, powiedział bym większa od Firefox'a albo IE z masą toolbarów :/

raven17a pisze...

Możesz usunąć każdy niepotrzebny według Ciebie panel wchodząc w "Menu -> Wygląd..." i zakładkę "Paski narzędzi". A jak nie chcesz jakiegoś przycisku wystarczy że klikniesz na niego prawym przyciskiem i wybierzesz "Dostosuj -> Usuń z paska narzędzi".

Anonimowy pisze...

Używałem Firefoxa do momentu, kiedy wydali dystrybucję (bodajże jedną z 2.x), która totalnie nie działała. Przesiadłem się na Operę. Dotrwałem do wersji 9.x. W momencie, kiedy potrzebowałem zaawansowanego przełaczania proxy wymiękłem i przesiadłem się znowu na Firefoxa.

Szybkość, szybkością, ale kilka features też jest potrzebnych, a brak mechanizmu wtyczek w Operze (no, chyba, że coś się zmieniło, albo nie doczytałem) jest dyskwalifikujący.

Zamiast gestów myszy wolę mieć FoxyProxy, DownloadHelper, iMacros i inne.

raven17a pisze...

Sam nie używam Proxy, dlatego nie wiem co daje FoxyProxy, ale ustawienia Proxy w Operze wyglądają teraz tak:
http://lh4.ggpht.com/_Q9whIK0_mU8/TG97GeQjr7I/AAAAAAAAAJ0/E2GvopP4wpU/s512/Proxy%20opera.png

Prześlij komentarz