Shoutbox

6 września 2010

Dodawanie znajomego po numerze GG w Pidginie.

Autor: raven17a
Niby prosta rzecz, ale skąd można wiedzieć że jako Nazwę użytkownika musimy podać numer GG? :)

A więc po kolei - w menu:
Znajomi -> Dodaj znajomego...
wyskoczy nam okienko:
Nazwa użytkownika: Wpisujemy numer GG dodawanej osoby.
(Opcjonalny) alias: Nazwę pod jaką chcemy żeby był wyświetlany.

Instalacja LXDE w Ubuntu

Autor: raven17a
Pisałem już o instalacji KDE i Xfce - przyszedł czas na najlżejsze środowisko graficzne jakim jest LXDE. Nie ma co się oszukiwać - jest to środowisko dla naprawdę starych komputerów lub dla maniaków szybkości (sam od siebie jednak polecam Xfce - stosunek wygląd/wymagania wypada bardzo dobrze).

Torrent Search - szybkie wyszukiwanie torrentów

Autor: raven17a
Jeżeli często ściągasz pliki za pomocą sieci BitTorrent, na pewno przydatny okaże się program Torrent Search. Program przeszuka za Ciebie takie strony jak:

BiteNova
btjunkie
BTSCENE
isoHunt 
KickassTorrents
linuxTRACKER
RARBG.com
SUMOTorrent.com 
The Pirate Bay
Torrent411
Torrentbit
torrentHound
Torrentzap
yourBITTORRENT


Jak wyciszyć CD/DVD?

Autor: raven17a
Napędy optyczne to śmieszne urządzenia - parę lat temu konstruktorzy wymyślali różne najdziwniejsze sposoby, żeby tylko trochę przyśpieszyć prędkość odczytu. Co się stało jak osiągnęli magiczną barierę 52x? A no wszyscy użytkownicy zaczęli narzekać jakie to te nowe CD-ROM'y są głośne, stare były lepsze. I jak je zwolnić żebym mógł już spokojnie obejrzeć film?


Co zrobić jeżeli przez przypadek usuniemy ważne pakiety dla systemu?

Autor: raven17a
Jeżeli jesteśmy podłączeni do internetu to dużego problemu nie ma. Wystarczy że uruchamia nam się terminal. Jeżeli komputer uruchamia nam się do ekranu logowania (tak się dzieje np. po usunięciu Evolution) wciskamy na raz klawisze CTRL+ALT+F1-F7. Jeżeli nie uruchamia nam się ekran logowania zawsze możemy uruchomić Ubuntu w trybie ratunkowym i wybrać wiersz poleceń. Jak już uda nam się zalogować do systemu wpisujemy: