Shoutbox

14 lipca 2010

Jak włączyć dźwięk 5.1 w Ubuntu?

Autor: raven17a
Teraz przyszła pora już na oglądanie YouTube:) Włączamy Firefox'a (ale on się wlecze ostatnio) wchodzimy na YouTube, ucieszeniu że wszystko chodzi w naszym Ubuntu odpalamy jakieś wideo... Chwila coś tu jest nie tak, ten dźwięk jakiś inny niż w Windowsie, taki... taki... Cholera czemu moje głośniki z tyłu nie grają?!

Instalacja Adobe Flash Player'a w Ubuntu 10.04 i 10.10

Autor: raven17a
Teraz kiedy nasz komputer wygląda jakby wszystko działało trzeba trochę odpocząć po instalacji :). Włączamy Firefox'a, wchodzimy na Youtube, wpisujemy w wyszukiwarkę "Małpa i żaba" a tu... No właśnie nic.

Instalacja sterowników własnościowych do kart graficznych ATI i NVIDIA w Ubuntu 10.04 i 10.10

Autor: raven17a
Jeżeli postępowałeś zgodnie z moim wcześniejszym postem twoje Ubuntu powinno być już zainstalowane. Ale jak na pewno zauważyłeś/aś twoje Ubuntu coś nie chodzi jak powinno... Strony jakoś powoli się przewijają... Okienka skaczą przy przenoszeniu... A gdzie te efekty graficzne?

Po pierwsze - Instalacja Ubuntu 10.04

Autor: raven17a

Instalacja Ubuntu to całkiem proste zadanie. Najpierw pobieramy obraz CD/DVD z Ubuntu na stronie:
http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download
Potrzeba zwolnić około 20 GB miejsca na jednym z dysków.Uruchamiamy komputer i ustawiamy w Biosie żeby uruchamiał się z napędu CD/DVD (w różnych Biosach trzeba przestawić co innego. U mnie wystarczy przy uruchomieniu wcisnąć F11 i wybrać CD/DVD).

Pierwszy post (praktycznie testowy :) )

Autor: raven17a
Witam wszystkich na moim blogu. Będzie to blog o instalacji i (moich) problemach z Ubuntu i ich rozwiązaniach. Nie będę twierdził że jestem wszystko wiedzący. Wręcz przeciwnie - będę opisywał wszystko najprościej jak tylko umiem i nie będę posługiwał się żadnym żargonem informatycznym. Po prostu będę opisywał po kolei co robię.