Shoutbox

21 września 2010

Konfiguracja klienta IRC dla kanału strony NewInUbuntu

Autor: raven17a
Jak widać strona się rozwija, dlatego uruchomiłem kanał IRC dla strony.

Kanał IRC jest najszybszą drogą do uzyskania pomocy na temat Ubuntu (oczywiście jest to zależne od ilości użytkowników na kanale), dlatego wszystkich serdecznie zapraszam.

Wejść możemy na niego za pomocą apletu na samym dole strony, lub za pomocą klienta IRC np. XChat, który jest standardowo zainstalowany wraz z systemem.

Jak to zrobić?
Ogólne dane kanału: serwer Freenode, kanał #NewInUbuntuKROK PIERWSZY

URUCHAMIAMY XCHAT 
Przechodzimy w menu Ubuntu do Programy -> Internet -> XChat IRC. Po włączeniu xchata pojawi nam się okienko o nazwie Sieci, gdzie możemy dodawać/usuwać i edytować sieci, do których chcemy się podpiąć. Na początku w okienku Informacje o użytkowniku edytujemy wpisy, by dodać własny nick, zaznaczamy także opcję Pomiń listę sieci przy starcie. Jako że chcemy się podpiąć do sieci Freenode, to szukamy jej na liście i klikamy guzik Edytuj...


KROK DRUGI

Tutaj zaznaczamy Połącz się automatycznie z tą siecią przy starcie - dzięki czemu po włączeniu xchata od razu podepniemy się do Freenode. W Ulubione pokoje wpisujemy #NewInUbuntu - więc od razu wejdziemy na ten kanał. Jeśli mamy zarejestrowany nick w sieci Freenode, to w miejscu Nickserv password możemy wpisać nasze hasło. Jeśli nie mamy, to po prostu zostawiamy to pole puste. W Zestaw znaków wybieramy UTF-8 (Unicode). Teraz w okienku Sieci klikamy Połącz, aby podpiąć się do sieci.

0 komentarze:

Prześlij komentarz