Shoutbox

27 sierpnia 2010

Zmiana motywu Plymouth

Autor: raven17a
Jeżeli jeszcze nie wyłączyłeś Plymouth to może pomyślisz nad zmianą jego wyglądu? Standardowy motyw jest... nijaki - dobry, ale jednak zawszę możemy znaleźć coś lepszego dla siebie. Ja osobiście zainstalowałem motyw http://gnome-look.org/content/show.php/Ubuntu+10.04+and+10.10+Plymouth+Splash?content=128607 i na jego przykładzie opiszę instalację nowych motywów.

Po ściągnięciu motywu w formacie tar.gz rozpakowujemy zawartość do wybranego przez nas folderu np. na pulpit :). Akurat w tym motywie jest kilka paczek do wyboru - wersja dla 10.04 po angielsku i hiszpańsku, oraz dla 10.10 w obydwu wersjach językowych - razem cztery paczki.  My rozpakowujemy paczkę INT2MIL-Ubuntu-10.10-Eng.zip - klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy Rozpakuj tutaj... pojawi nam się nowy folder o nazwie takiej jak archiwum które dopiera rozpakowaliśmy. Nie przechodzimy do utworzonego folderu.

Otwieramy terminal i przechodzimy do folderu gdzie rozpakowaliśmy pierwszą paczkę tar.gz, czyli w moim przypadku polecenie wygląda tak:
cd /home/radek/Pulpit/Ubuntu_10_10_Plymouth_Splash_by_Internauta2000/
Następnie wpisujemy polecenie
sudo cp -R INT2MIL-Ubuntu-10.04-Eng/ /lib/plymouth/themes/
które skopuje nam folder  INT2MIL-Ubuntu-10.04-Eng do /lib/plymouth/themes/

Później wpisujemy polecenie
sudo update-alternatives --install /lib/plymouth/themes/default.plymouth default.plymouth /lib/plymouth/themes/INT2MIL-Ubuntu-10.04-Eng/INT2MIL-Ubuntu-10.04-Eng.plymouth 100
Które zainstaluje nam motyw w systemie. Teraz:
sudo update-alternatives --config default.plymouth
Wyświetli nam się lista z dostępnymi motywami - wybieramy numer motywu który chcemy użyć i naciskamy ENTER. Ostatnie polecenie brzmi:
sudo update-initramfs -u 
Polecenie tworzy obraz /boot/initrd.img-wersja_jądra z wybranym motywem. Po ponownym uruchomieniu komputera wyświetli się nowy motyw. Analogicznie postępujemy ze wszystkimi motywami które nie są w formie paczki DEB.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wszystko robilem zgodnie z Twoim opisem, ale niestety nie da sie zainstalowac

Prześlij komentarz